Profilaktyka 2009/2010

Spektakl profilaktyczny dla uczniów klas 1-3 pt. „Jak rycerz Walduś uratował królestwo”.

p13

Przedstawienie odbyło się 1 października 2009r. i zorganizowane zostało przez Teatr Profilaktyki „Maska” z Krakowa. Tematem występu aktorów był problem  ochrony środowiska oraz segregacji śmieci i recyklingu. Dzieci obejrzały bajkę, która w ciekawy sposób przybliżyła  im ten temat.

Pogadanka na temat nowej odmiany grypy.

p14

Rozmowę z uczniami  przeprowadziła pielęgniarka szkolna p. Dorota Krawiec. Tematem pogadanki była profilaktyka przeciw nowej odmianie grypy A H1 N1. Pani pielęgniarka powiedziała, co zrobić, aby uniknąć zachorowania. Odpowiadała również na pytania dzieci. Uczniowie wzięli również udział w konkursie dla kl. 1-3 przygotowanym przez pielęgniarkę szkolną pod hasłem „Jak zapobiegać grypie”. Prace  uczniów  wywieszone   zostały  na  korytarzach szkolnych. Dzieci głosują na najładniejszy rysunek, wrzucając swój typ do skrzynki, która znajduje  się przed gabinetem pielęgniarki.

Spektakl profilaktyczny  dla uczniów klas 4-6 pt. „WWW.KŁOPOTY”.

p15

Przedstawienie odbyło się 28 września 2009 r. i zorganizowane zostało przez Teatr Profilaktyki „Maska”  z  Krakowa.  Celem  spektaklu było wskazanie zagrożeń związanych z udostępnieniem swoich danych  na forum publicznym w Internecie. W spektaklu przedstawiono zagrożenia,  jakie czyhają  na  dziecko  ze  strony  osób  niewłaściwie  korzystających z Internetu. Aktorzy wskazali dzieciom, co robić, by uniknąć tych zagrożeń.  Przestrzegano uczniów przed podawaniem swoich danych osobowych, przed publikowaniem   swoich zdjęć  w   Internecie,   przed   rozmową z nieznajomymi. Przypomniano dzieciom, że zawsze, ze swoimi problemami,   mogą  zgłaszać się do osób dorosłych, którym ufają.

Spektakl profilaktyczny dla uczniów klas 1-3.

p16

Przedstawienie  odbyło  się  8  marca  2010r.  i  zorganizowane  zostało przez Teatr Profilaktyki „Kurtyna”  z  Krakowa. Celem  spektaklu  było  uwrażliwienie  uczniów  na  krzywdę  innych ludzi. W  przedstawieniu  ukazano skutki jakie niesie za sobą kłamstwo, kradzież, egoizm oraz w jaki sposób ustrzec się przed różnymi pokusami.

Spotkanie z policjantami dla uczniów klas 1-3.

p17

W  poniedziałek  8  marca  2010  naszą  szkołę  odwiedzili  przedstawiciele policji z Kątów Wrocławskich. Uczniowie  obejrzeli  film  pt  „Bezpieczna  droga”.  Policjanci  odpowiadali  na  pytania uczniów dotyczące bezpiecznego poruszania się po drogach oraz wręczyli przewodniczącym klas kamizelki odblaskowe dla każdego ucznia naszej szkoły.

Program profilaktyczny „Zdrowe, bezpieczne dzieci”

p18

W  ramach  tego   programu,  uczniowie  spotkali  się z  edukatorami  z  Centrum   Popularyzacji Bezpieczeństwa  Ruchu  Drogowego  we Wrocławiu. Podczas spotkania przypomniano podstawowe zasady  ruchu drogowego: bezpieczne przechodzenie przez jezdnię, bezpieczna jazda na rowerze oraz udzielanie pierwszej pomocy rannemu   rowerzyście.   Dzieci   uczestniczyły również w  konkursach,  w  których  wykazywały  się   znajomością  znaków drogowych oraz podstawowych zasad   poruszania  się  po drogach.  Po każdej konkurencji, uczniowie otrzymywali odblaski, by mogli czuć się bezpiecznie na drodze. Omówiono również zagrożenia wynikające z kontaktów z nieznajomymi i   pokazano,  jak  należy  właściwie  zachować  się w takiej sytuacji. Omówiono również  podstawowe  zasady  bezpieczeństwa,  jakie obowiązują na basenach i innych akwenach wodnych.

Przedstawienie profilaktyczne pt. „Siła przyjaźni”

p19

W  dniu   20.04.2010 r.  odbyło  się przedstawienie profilaktyczne pt. „Siła przyjaźni” dla uczniów klas   IV – VI,   wystawiane  przez teatr Kurtyna z Krakowa. Celem spektaklu było uświadomienie dzieciom,  jak  szkodliwe   jest   palenie  papierosów,  picie   alkoholu  i  zażywanie  narkotyków. Pokazano,  że  używki  nie  rozwiązują  problemów, a jedynie je pogłębiają. Ukazano, jak  ważna jest prawdziwa przyjaźń, która pozwoli pokonać największe trudności. Po przedstawieniu   aktorzy przeprowadzili  pogadankę  z  uczniami  na temat mocy przyjaźni. Przyjaźń bowiem jest tą siłą, która pomaga dzieciom przetrwać ciężkie chwile. W pogadance poruszono tematy cyberprzemocy oraz uzależnienia od papierosów i alkoholu.