Powtórzony sukces uczennicy klasy 8b!

W dniu 14 maja 2022 odbył się jednocześnie w 3 ośrodkach (Wrocław, Warszawa, Kraków) III etap – ogólnopolski finał – Olimpiady Informatycznej Juniorów.

Olimpiada miała charakter programistyczny i polegała na zaimplementowaniu kilku problemów algorytmicznych w wydajny sposób, w bardzo ograniczonym czasie. Uczestnicy Olimpiady musieli wykazać się  umiejętnościami analizowania i układania wydajnych algorytmów i implementowania ich w języku programowania wysokiego poziomu. Ważną częścią ich umiejętności było również testowanie i szybkość w programowaniu.
W tym roku po raz kolejny w finale brała udział uczennica klasy 8B – Natalia Mietelska. Natalia wywalczyła kolejny tytuł Finalisty ogólnopolskiej olimpiady przedmiotowej (z informatyki). Uroczysta gala wręczenia tytułów odbyła się 22 maja 2022 w Warszawie w Polsko -Japońskiej Akademii Technik Komputerowych.

Natalii w nauce języka programowania C++ oraz przygotowaniach do Olimpiady Informatycznej Juniorów pomagał nauczyciel informatyki Aleksander Sokólski w ramach Indywidualnego Programu Nauki.

Natalii życzymy dalszych sukcesów informatycznych (i nie tylko) na dalszych etapach kształcenia.