Pierwsze zadanie w ramach Ogólnopolskiego projektu Edukacyjnego EUROPA I JA wykonane

dav

Uczniowie obejrzeli film o Grecji, zobaczyli Grecję na mapie Europy i wysłuchali greckiego hymnu. Namalowali farbami dużego formatu flagę Grecji oraz na biało i niebiesko pomalowali kasztany, które posłużyły do stworzenia godła. Godło Grecji to biały krzyż na niebieskim tle opleciony gałązkami oliwnymi. Pomalowane przez dzieci kasztany zostały zatem tak ułożone i przyklejone by je przypominać. Wokół kasztanów doklejone zostały natomiast pomalowane liście, których zadaniem było symbolizować gałązki oliwne. Dzieci namalowały również herb oraz greckie symbole: wazę, znicz Olimpijski, instrument muzyczny – buzuki i gałązkę z oliwkami.