Pierwsze… AUTO z napędem i uruchomienie Photonów

Na dzisiejszych zajęciach w ramach programu Laboratoria Przyszłości uczniowie zostali podzieli na dwie grupy. Jedna z nich miała za zadanie skonstruować przy wykorzystaniu zestawów modułowych MODI, klocków LEGO i kartonowych szablonów poruszające się auto. Pomysłów było wiele i wszystkie z nich zostały zrealizowane. Auta poruszały się. Zabrakło nieco czasu na obudowę konstrukcji i nadanie im ostatecznego wyglądu. Grupa druga zajęła się robotami PHOTON.

GALERIA – AUTO Z NAPĘDEM

Druga grupa uczniów pierwszy raz spotkała się z uroczymi robotami Photonami. Na początku uczniowie uruchomili roboty, połączyli je z aplikacją na tabletach. Następnie przetestowali opcję joysticka, nauczyli się sterowania robotami, zmieniania koloru oczu i czułek, wypróbowali wydawane przez Photony dźwięki, głównie odgłosy zwierząt.

Później roboty uczestniczyły w wyścigach oraz próbowały pokonać slalom.

GALERIA – PHOTON URUCHOMIENIE

Koordynatorki programu Laboratoria Przyszłości: Joanna Palińska i Katarzyna Sowińska