Pasowanie Pierwszoklasistów

Dnia 24 października 2019 roku w naszej szkole odbyło się przyjęcie dzieci klas pierwszych  w poczet uczniów Szkoły Podstawowej nr 1 imienia Kardynała Bolesława Kominka w Kątach Wrocławskich.

W uroczystości uczestniczyli Burmistrz Miasta i Gminy Pan Łukasz Zbroszczyk, Dyrektor naszej szkoły Pani Lidia Reps, Wicedyrektor Pani Beata Zielińska, Rodzice, Dziadkowie i Nauczyciele.

Uroczyście powitaliśmy uczniów klasy 1 a wraz z wychowawczynią Panią Alicją Łęgocką – Drab, uczniów klasy 1 b wraz z wychowawczynią Panią Iwoną Gidzińską oraz uczniów klasy 1 c wraz z wychowawczynią Panią Magdaleną Kościelną.

Uczniowie klas trzecich zaprezentowali krótki program artystyczny. Potem dzieci wykonały przygotowane dla nich zadania. Następnie recytowały wiersze o tematyce szkolnej. Zaśpiewały też wspólnie piosenkę pt. „Oto ja”.

Po wprowadzeniu sztandaru Pani Dyrektor Lidia Reps odczytała tekst ślubowania, a następnie pasowała pierwszoklasistów na uczniów. Wychowawcy wręczyli swoim uczniom pamiątkowe dyplomy i legitymacje szkolne.

Tę wzruszającą uroczystość przygotowały nauczycielki klas trzecich: Dorota Andruszkiewicz, Aneta Grzeszczuk i Alicja Szram.

Dorota Andruszkiewicz