Państwa Świata

Wraz z rozpoczęciem Chińskiego Nowego Roku zakończyliśmy cykl zajęć, podczas których odwiedzaliśmy wybrany kraje. Ostatnio zapoznaliśmy się z ciekawostkami o Chinach, a przede wszystkim hucznie obchodzonym Świętem Wiosny.

Dzieci mogły potrenować posługiwanie się „pałeczkami”, a w grupach wykonali piękne chińskie smoki. Już wcześniej poznaliśmy Rosję z barwnymi matrioszkami. Podczas zajęć o Australii mierzyliśmy najdłuższe kangurze skoki, kropkami ozdobiliśmy bumerangi i witaliśmy się po aborygeńsku. W Nowej Zelandii obejrzeliśmy legendarny maoryski taniec wojenny.  Podczas podróży po Egipcie, poznaliśmy bliżej konstrukcje piramid, a swoje imię zapisaliśmy starożytnymi hieroglifami, poznając co to papirus. Wspólnie odnajdywaliśmy się pokonując „egipskie ciemności”. W Stanach Zjednoczonych dzieci miały okazję poznać co nieco kulturę Indian wsłuchując się w historię małego Indianina, a nawet zaklinaliśmy deszcz wspólnym tańcem. Na koniec dzieci wykonały łapacz snów.

Zanim rozpoczęliśmy podróż po świecie poznaliśmy co to kontynenty, dużo rozmawialiśmy o różnicach w kulturze, wyglądzie i zwyczajach. Stworzyliśmy  mapę świata „Każdy inny, wszyscy z jednego świata” ukazującą różnice i podobieństwa ludzi z całego świata.