Ogródek świetlicowy

W świetlicy szkolnej właśnie rozpoczęto cykl zajęć dotyczący zdrowia, zdrowego stylu życia, ekologii, ekologicznych upraw, zdrowego odżywiania.

Na pierwszych zajęciach nasi uczniowie nauczyli się odczytywać legendę zawartą na opakowaniach nasion dotyczącą preferencji roślin i sposobu wysiewu, zakładali ogródek świetlicowy, wysiewali nasiona ziół i  warzyw, dowiedzieli się jak o nie dbać.

Najbliższe tygodnie to czas na wykorzystanie tej wiedzy w praktyce i dbania o rośliny.

Oprócz dużej dawki wiedzy teoretycznej i praktycznej, nasze dzieci miały wspaniałą zabawę oraz możliwość rozwijania swoich umiejętności współpracy w grupie.

Dzięki uprzejmości Państwa Wójcików prowadzących w Kątach Wrocławskich Gospodarstwo Szkółkarsko-Ogrodnicze, którzy podarowali nam ponad 100 sztuk doniczek i 80l ziemi, każdy uczeń mógł stworzyć swoją własną uprawę. Za co jesteśmy bardzo wdzięczni.

Małgorzata Kuras