Niedziela ze Służebnicami Bożymi z Siostrą M. Paschalis Jahn i IX Towarzyszkami, Elżbietankami – Męczenniczkami.

W niedzielę 8 maja br. podczas niedzielnych Mszy Świętych zapoznaliśmy naszych parafian z sylwetkami Sióstr Męczenniczek, których beatyfikacja odbędzie się 11czerwca 2022 r. w katedrze wrocławskiej.  

Do wystąpienia w prezentacji zachęciłam uczennice klas VIII i klas IV oraz uczennicę ze Szkoły Podstawowej Nr 68 we Wrocławiu. Dzieci chętnie odpowiedziały mi na moją prośbę. Czuwałam nad całością prezentacji. Na wstępie przedstawiłam historię męczeństwa, która rozegrała się w roku 1945 po wkroczeniu Armii Czerwonej, która okrutnie obeszła się z ludnością na „wyzwolonych” terenach.

Podczas wystąpienia, dziewczynki z klas ósmych bardzo emocjonalnie przedstawiły sylwetki Sióstr Męczenniczek. Po odczytaniu informacji o każdej z Sióstr, dziewczynki z klasy czwartej ubrane w białe sukienki wnosiły światło dla każdej z Sióstr. Wszystko odbywało się na tle podkładu muzycznego.

Dekorację przygotowałam przy pomocy p. Katarzyny Szydłowskiej. W przerwach między Mszami Świętymi udałyśmy się do domu zakonnego na poczęstunek, który pomogły siostrom przygotować Panie Marta Kij i Monika Muchorowska.

Serdecznie dziękuje moim uczennicom oraz Paniom, które ofiarowały swój czas dla duchowego ubogacenia mieszkańców naszego miasta.

Zdjęcia z tego wydarzenia można obejrzeć poniżej.

Galeria zdjęć

Organizator S. M. Augustyna Polak