Co roku  11 listopada Polacy obchodzą Święto Niepodległości.

6 listopada  uczniowie klas IIa, IIb i IIc wraz z wychowawczyniami: p. Alicją Łęgocką-Drab, p. Iwoną Gidzińską, p. Magdaleną Kościelną zaprezentowali występ artystyczny.

Ze względu na obostrzenia epidemiologiczne przedstawienie zostanie zaprezentowane pozostałym uczniom w postaci nagrania.

Drugoklasiści recytowali wiersze i śpiewali pieśni patriotyczne, które pozwoliły  zrozumieć rozterki i uczucia walczących o niepodległość. To Święto sprawia, że wspominamy naszych pradziadków walczących o wolność. Składamy kwiaty pod pomnikami tych, którzy poświęcili dla nas życie. Dzień ten dla wielu jest lekcją patriotyzmu i historii.

Uczestnicząc corocznie  w obchodach Święta Niepodległości dajemy wyraz pamięci o tych wszystkich, dzięki którym żyjemy dzisiaj w wolnej Polsce.

Uczniowie klasy IIa z wychowawczynią Alicją Łęgocką-Drab
Uczniowie klasy IIb z wychowawczynią Iwoną Gidzińską
Uczniowie klasy IIc z wychowawczynią Magdaleną Kościelną

Dekorację sali stanowiły piękne prace plastyczne wykonane przez uczniów klas I-III.