Na wystawie „Twój Vincent”

4 kwietnia uczniowie klasy 1c wraz z Panią Agnieszką Krzyżanowską oraz uczniowie klasy 3c z Panią Magdaleną Kościelną pojechali na wycieczkę szkolną do Wrocławia.

Celem wycieczki było odwiedzenie multisensorycznej wystawy Vincenta Van Gogha.

Obejrzeliśmy na niej obrazy malarzy zainspirowanych jego twórczością oraz ilustracje , które były wykorzystywane do tworzenia filmu „Twój Vincent”. Dowiedzieliśmy się wielu informacji o życiu malarza, jego twórczości i inspiracji, którą czerpał podczas tworzenia. Poznaliśmy tajniki  malarstwa impresjonistycznego i postimpresjonistycznego.

Najważniejszą częścią tej wystawy było audiowizualne przedstawienie twórczości malarskiej Vincenta Van Gogha. Polegało ono na wyświetlaniu obrazów w różnej formie przez projektory na wszystkich ścianach ogromnej sali, co dawało niesamowity efekt otoczenia i przeniknięcia obrazami i muzyką.

Ściany wokół oraz podłoga przemieniały się w pasjonującą opowieść o życiu i twórczości malarza, dzięki czemu mogliśmy zanurzyć się w świecie obrazów, tętniących kolorami płótna!

                                                                  Agnieszka Krzyżanowska

GALERIA ZDJĘĆ