„Mogiłę pradziada ocal od zapomnienia”

Dnia 29 października 2021 r. zakończyła się w naszej szkole akcja „Mogiłę pradziada  ocal od zapomnienia”, która miała na celu zachęcenie uczniów, ich rodziców i  nauczycieli  do podarowania symbolicznej białej lub czerwonej lampki.

Zebrane przez nas znicze zapłoną  na wielkich, narodowych nekropoliach na Rossie w Wilnie oraz Łyczakowie i Cmentarzu Janowskim we Lwowie, ale również na  polskich cmentarzach na Ukrainie, które tego lata remontowane były przez młodych wolontariuszy z Dolnego Śląska. Akcję w naszej szkole koordynowały: Katarzyna Mikuła, Małgorzata Miziak i Agata Staromłyńska. Wszystkim uczniom, rodzicom i nauczycielom, którzy włączyli się w rozpropagowanie akcji i zbiórkę lampek bardzo dziękujemy.

Agata Staromłyńska