Mistrzowie Kodowania w Centrum Nauki Kopernik w Warszawie

DSCN5138 

14 czerwca uczniowie klas trzecich, uczęszczający na zajęcia pozalekcyjne Mistrzowie Kodowania, pojechali do Centrum Nauki Kopernik. Bilety wstępu były nagrodą od firmy Samsung za całoroczną pracę nad programowaniem gier logicznych.

Dzieci świetnie się bawiły przez kilka godzin, mając do dyspozycji ponad 450 eksponatów. Wyjątkowość tego miejsca polega na tym, że każdy eksponat można a nawet należy dotknąć, aby go ożywić i poznać jego działanie. Nierzadko zdarzało się, że elementy ekspozycji zaczynały prawidłowo działać dopiero wtedy, kiedy dzieci same stawały się uczestnikami i przedmiotem eksperymentów. Była to bardzo pouczająca, ciekawa i aktywnie spędzona lekcja.

DSCN5158

DSCN5144

DSCN5180

DSCN5142robot

DSCN5138