Międzynarodowy Dzień Świadomości Autyzmu

Drugiego kwietnia obchodzimy Międzynarodowy Dzień Świadomości Autyzmu. W naszej szkole świętowaliśmy ten dzień w poniedziałek,  4 kwietnia.
Wszędzie były plakaty informujące o tym, czym jest autyzm oraz w jaki sposób mogą się zachowywać autystyczne dzieci.  

Ponadto, na lekcjach uczniowie mieli możliwość zaznajomienia się z ciekawą prezentacją, która przybliżyła temat zarówno od strony naukowej jak i z perspektywy autystycznego dziecka. W niektórych klasach uczniowie przygotowali także, własne prezentacje na temat autyzmu.
W świetlicy, nasi uczniowie nie tylko zapoznawali się z tematem w/w schorzenia ale mogli również uczestniczyć w warsztatach plastycznych. Wykonane przez dzieci piękne prace ozdobiły naszą szkołę.
Jednym ze znaków rozpoznawczych Światowego Dnia Autyzmu jest kolor niebieski i wiele osób wyraziło poparcie dla osób autystycznych poprzez ubranie na siebie akcentu w kolorze niebieskim . Wszystkim zaangażowanym serdecznie dziękujemy!

Małgorzata Miziak

GALERIA ZDJĘĆ