Matematyka jak kurz, jest wszędzie

W ramach realizacji ogólnopolskiego projektu edukacyjnego „(Nie)zwykła matematyka” chętni uczniowie z klas 7A, 7B, 8A, 8B, 8E wykonali fotografie pokazujące matematyczność otaczającego nas świata. Uczniowie mieli za zadanie przedstawić na własnoręcznie wykonanym zdjęciu dowolne zagadnienie matematyczne. Na cyfrowym zdjęciu można było dorysować grafikę czy dodać napis. Zdjęcie należało zatytułować, można też było zrobić opis fotografii.

Realizowaliśmy Moduł II projektu pt. Galeria sztuki. Temat 2. Matematyka jak kurz, jest wszędzie – organizacja konkursu fotograficznego i wystawy prac pokazującej matematyczność otaczającego nas świata.

Efekty możecie pooglądać w galerii.

Mateusz Rajkowski 7A – Czy zdążę do schroniska przed zmrokiem?

Karina Niżyńska 7A – Kwadraty, prostokąty, koła oraz romby

Kacper Kurtek 8E – Matematyka wokoło nas

Szymon Kapsa 8A – Rachunek prawdopodobieństwa rzut kostką

Zuzanna Gidzińska 8E – Algorytmy w matematyce

Martyna Jawornicka 7A – Kompozycja matematyczna w ogrodzie dziadków

Oliwier Choma 7A – Matematyczna gromada trzmieli

Szymon Wróblewski 8B – Matematyka jest jak kurz jest w wszędzie. Nawet w moim domu.

Mateusz Perczak 7A – Matematyka w kuchni też się przydaje

Julia Rajkowska 7A – Szokowa cena paliwa

Dziękuję uczniom za kreatywne prace. Udział nagrodziłam oceną celującą.

Projekt realizowany jest pod opieką Pani Joanny Palińskiej.