Matematyczny Maraton Ósmoklasisty

Matematyczny Maraton Ósmoklasisty to wyjątkowe wydarzenie dla uczniów, których w roku szkolnym 2019/2020 czeka egzamin ósmoklasisty.

Podczas Maratonu powtórzymy ważne zagadnienia matematyczne, które mogą pojawić się na egzaminie. W trzech pierwszych modułach Maratonu omówimy zadania różnych typów, zwrócimy uwagę na strategie rozwiązywania zadań zamkniętych i otwartych oraz przeanalizujemy zadania typu „udowodnij, że”. W module czwartym uczestnicy rozwiążą próbny egzamin ósmoklasisty z matematyki, a później omówimy zadania. Każdy otrzyma informację zwrotną nad czym powinien jeszcze popracować.

TERMIN: 11.02.2020 r. wtorek (ferie zimowe)

Zachęcamy ósmoklasistów do udziału w Maratonie Matematycznym!

W załączniku program Maratonu Matematycznego.

Organizatorki: Joanna Palińska i Marta Czekałowska