Maraton filmowy

P1520921            Szkoła to nie tylko miejsce, w którym odbywają się lekcje. Jak się okazuje można też spotkać się z nauczycielami czy kolegami z ławki na wspólnym oglądaniu filmów, nawet do rana.

W naszej szkole po raz pierwszy odbył się nocny maraton filmowy. Uczestnikami maratonu była klasa 5a w nagrodę za zdobycie pierwszego miejsca w konkursie szkolnym „Klasa na szóstkę” w roku szkolnym 2016/17. Organizatorem akcji była pani Sylwia Wakuła- opiekun samorządu uczniowskiego wraz z wychowawczynią klasy 5a panią Małgorzatą Czarnik i opiekunem- panią Lucyną Dziubczyńską- Szram.

Punktualnie o godzinie 20.00 młodzi kinomani zebrali się w wybranej sali lekcyjnej gotowi na dobrowolne i nieprzymuszone przez nikogo spędzenie nocy w szkole. W maratonie filmowym przeważały filmy animowane i przygodowe. Między seansami był czas na rozprostowanie kości i podjadanie przekąsek przygotowanych przez rodziców.

Czas upływał bardzo szybko. Gdy wybiła godzina szósta, wszyscy się zorientowali, że czas nocnego maratonu dobiega końca. Dlatego należało zmobilizować się do posprzątania sali. Około 6.30 szkoła wyglądała tak jakby nikogo tutaj przez noc nie było – ławki i krzesła powróciły na swoje miejsca, karimaty i śpiwory zostały uprzątnięte a śmieci wylądowały w koszu.
W sobotę 30 września wszyscy uczestnicy zabawy udali się do swoich domów by czas weekendu poświęcić na odespanie tej niesamowitej nocy. O godzinie 7.00 zrobiło się cicho i pusto.     Opuszczony budynek szkoły rozpoczął oczekiwanie na poniedziałek, kiedy to jego korytarze znowu zapełnią się uczniami i nauczycielami.
Nocny maraton filmowy był niesamowity! Wszyscy, którzy w nim uczestniczyli z pewnością długo o nim nie zapomną. I, o czym przekonywali, czekają z niecierpliwością na następną taką  noc!

Opiekun samorządu uczniowskiego

pani Sylwia Wakuła