Konkurs wiedzy ekologiczno – przyrodniczej

6 maja uczniowie klas II rywalizowali podczas konkursu wiedzy dotyczącej przyrody oraz ekologii. Quiz przygotowała i poprowadziła p. Iwona Gidzińska przy pomocy uczniów z klasy IIIb.

Celem konkursu było wzbogacanie wiadomości o świecie przyrody oraz kształtowanie przyjaznej postawy wobec środowiska naturalnego.

Uczniowie aktywnie uczestniczyli w konkursie wykorzystując zdobyte wiadomości, wiedzieli, jak zachowują się przyjaciele przyrody. Wykonywali zadania praktyczne, rozwiązywali zagadki obrazkowe i słuchowe, odczytywali napisy i dopasowywali brakujące elementy.

Drugoklasiści pracowali w grupach, współpracując ze sobą właściwie zachowywali podczas rywalizacji.

Najlepiej z zadaniami poradzili sobie uczniowie klasy IIc zajmując I miejsce.

II miejsce zdobyli uczniowie klasy IIb, a III miejsce wywalczyli uczniowie klasy IIa.

W trakcie konkursu dzieci wykazały się ogromną wiedzą, a o zdobytych miejscach zadecydowała niewielka różnica punktów.

Gratulujemy!