Konkurs na „Najpiękniejszą palmę wielkanocną”

W dniach 11 – 22.03.2024 r. w Szkole Podstawowej nr 1 im. Kardynała Bolesława Kominka został zorganizowany konkurs na „Najpiękniejszą palmę wielkanocną”.

Celem konkursu było propagowanie tradycji i zwyczajów wielkanocnych związanych z Niedzielą Palmową oraz Wielkanocną. Stworzenie okazji do zaprezentowania przez uczniów własnych pomysłów i technik wykonania palm wielkanocnych oraz form jej zdobienia.

W prezentacji konkursowej brało udział  10 uczniów z następujących klas: 1 – (2 uczestników), 2 – (3 uczestników), 3 – (2 uczestników), 4 – (3 uczestników).

Komisja Konkursowa w kryteriach oceny brała pod uwagę: zgodność z Regulaminem Konkursu, oryginalność oraz uwrażliwienie na tradycyjne kanony przygotowania palm wielkanocnych.

W kategorii A – klasy I
I miejsce zajęła Zofia Laska 1 a
II miejsce zajęła Amelia Mokrzycka 1 b

W kategorii B – klasy II
I miejsce zajął Krzysztof Staromłyński 2 a
II miejsce zajęła Lena Jewgińska 2 b
III miejsce zajęła Łucja Miszon 2 c

W kategorii C – klasy III
I miejsce zajęła Martyna Malinowska 3 b
II miejsce zajął Karol Skawiński 3 b

W kategorii D – klasy IV
I miejsce zajął Kacper Zawiślański 4 c
II miejsce zajął Oskar Drabik 4 a
III miejsce zajął Aleksander Andrzejczuk 4 a

Wszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy!

Organizatorzy: Maria Mikulska, Magdalena Benedikt