Konkurs „Bombka matematyczna”

konkurs

Z okazji zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia zapraszamy uczniów kl. IV – VIII do udziału w Konkursie pt. „Bombka matematyczna”.

Konkurs polega na wykonaniu ozdoby choinkowej z papieru. Ozdoby mogą być dowolnymi bryłami, mogą powstać poprzez złożenie lub sklejenie wcześniej przygotowanych elementów na bazie wielościanów, ale nie tylko. Matematyczna bombka powinna posiadać zawieszkę umożliwiającą zawieszenie na choince oraz karteczkę z imieniem, nazwiskiem i klasą.

Ozdoby prosimy przynosić do 13 grudnia 2018 r. do pani Joanny Palińskiej lub Pani Małgorzaty Czarnik. Przygotowane ozdoby w ostatnim tygodniu przed świętami będą sprzedawane podczas świątecznego kiermaszu, a dochód ze sprzedaży będzie przekazany na konto chorej uczennicy Andżeliki Szlachcic.

Uczniowie, którzy wykonają ozdoby będą nagrodzeni cząstkowymi ocenami wzorowymi z zachowania oraz dodatkowymi ocenami z matematyki.

Inspirację do wykonania ozdób można zaczerpnąć z różnych stron internetowych.

Serdecznie zapraszamy do udziału

Małgorzata Czarnik i Joanna Palińska