Koncert muzyczny dla klasy 1 b

Obcowanie z muzyką wykonywaną na żywo jest formą edukacyjną, rozwojową i kreatywną. Dnia 17 listopada 2023 roku uczniowie klasy 1 b zawitali do Gminnego Ośrodka Kultury i Sportu w Kątach Wrocławskich na zajęcia umuzykalniające, które specjalnie dla nas poprowadzili członkowie zespołu Muzyki Ludowej Mokosza.

 „Najpiękniejsza ze wszystkich jest muzyka polska”, takie hasło przyświecało naszemu koncertowi. Najpierw wysłuchaliśmy ciekawych historii, na przykład, dowiedzieliśmy się, co łączy żabkę, ślimaka, konia i skrzypce. Potem zabrzmiały utwory: skoczny mazurek, radosny krakowiak, nastrojowy kujawiak, oberek, uroczysty polonez oraz pieśni ludowe. Dzieci poznały budowę skrzypiec, altówki i fletu poprzecznego. Nauczyły się rozróżniać głosy – baryton, sopran, bas. Wysłuchały słynnych mazurków Fryderyka Chopina i Karola Szymanowskiego. Na zakończenie spotkania zaśpiewaliśmy, wspólnie z zespołem Mokosza, ludową przyśpiewkę „Gdzieżeś ty bywał czarny baranie”.

Koncert ten był wspaniałym, muzycznym przeżyciem.

GALERIA ZDJĘĆ                                                                    

 Dorota Andruszkiewicz