Kółko i krzyżyk z robotem Photon

Podczas zajęć dodatkowych z matematyki uczniowie poznali roboty Photon zakupione w ramach programu Laboratoria Przyszłości. Jako przerywnik zajęć i czas na mądrą rozrywkę pograli w grę kółko i krzyżyk. Zabawa ta kształci logiczne myślenie, wyobraźnię przestrzenną oraz strategię i planowanie. Wykorzystanie robotów uatrakcyjniło grę.

Na początku uczniowie uruchomili roboty, połączyli je z aplikacją na tabletach. Następnie przetestowali opcję joysticka, nauczyli się sterowania robotami, a później testowali aplikacje do programowania trasy robotów. Wykorzystali matę z kwadratowymi polami. Ustalili zasady gry, naprzemiennie przemieszczali się robotami po planszy. Wygrywał ten, który jako pierwszy ułożył na planszy trzy spinacze w jednej linii (pionowo, poziomo czy po skosie).

zapraszam do galerii zdjęć

Joanna Palińska