Jerusalema challenge

Utwór Jerusalema niewątpliwie jest internetową sensacją. Specyficzny układ taneczny jest prezentowany przez wiele osób.  Ludzie z różnych krajów przesyłają filmy tańcząc do utworu Jerusalema.

Piosenkę skomponował południowoafrykańskiego DJ i producent płyt Master KG.

Wyzwanie taneczne wystartowało w lutym 2020 roku, kiedy Covid-19 spowodował blokady w krajach afrykańskich, podobnie jak w większości części świata. Tańczą dzieci, pielęgniarki, policjanci, sprzedawcy, nauczyciele, a piosenka stanowi idealne antidotum na dzisiejsze, trudne czasy pandemii.

#Jerusalemachallenge dotarł także do naszej szkoły. W ramach rozgrzewki na zajęciach wychowania fizycznego uczniowie klas IIb i IIIa, pod czujnym okiem i instruktażem p. Agnieszki Krzyżanowskiej wykonali ten pełen słonecznych beatów taniec.

Zachęcamy inne klasy do podjęcia wyzwania Jerusalema Dance.