Jasełka w szkole

Dnia 19.01.2023r. w Szkole Podstawowej nr 1 dzieci z klas 1-3 przedstawiły jasełka pt. „Broda Heroda”.  W przedstawieniu uczestniczyli nasi uczniowie, nauczyciele, rodzice oraz zaproszeni goście:  pan Julian Żygadło- Burmistrz Miasta i Gminy Kąty Wrocławskie, pani Agnieszka Górska- Dyrektor ZOJO, pani Krystyna Lisiecka- Sekretarz Miasta i Gminy Kąty Wrocławskie oraz pani Elżbieta Rakowska- przewodnicząca Rady Rodziców.

Na początku przedstawienia pani dyrektor Ewa Winnicka przywitała przybyłych gości oraz brać uczniowską. Następnie aktorzy odegrali swoje jasełkowe role z wdziękiem i nutką humoru. Całe przedsięwzięcie zostało urozmaicone  kolędami i pastorałkami wykonywanymi przez chór, który prowadzi pani Paulina Buczkowska. Opowieść była przeplatana pokazami zespołu tanecznego przygotowywanego przez panią Agnieszkę Krzyżanowską.

Po występach głos zabrał pan burmistrz Julian Żygadło, doceniając wysiłki aktorów i osób zaangażowanych w przeprowadzenie imprezy, tj. pani Joanny Dąbrowskiej, pani Ewy Czech- Chołuj oraz pani Marzeny Winter.

Następnie złożono pani wicedyrektor Beacie Zielińskiej specjalne podziękowania za zaangażowanie i duży wkład pracy włożony w powstanie przedstawienia. Organizatorzy wyrazili wdzięczność wychowawcom klas 1-3  za wsparcie i życzliwość, a także rodzicom aktorów za trud i przepiękne stroje.

Na zakończenie panie  Maria Mikulska i  Magdalena Benedikt, organizatorki „Konkursu na najpiękniejszy wieniec adwentowy”, nagrodziły laureatów dyplomami i upominkami.

Zwieńczeniem były występy solistów ze szkolnego chóru.

GALERIA ZDJĘĆ

Joanna Dąbrowska