II Szkolny Konkurs Pięknego Czytania

 DSC01878

18 maja 2017 r. odbył się II Szkolny Konkurs Pięknego Czytania. Przedstawicie klas III mieli za zadanie jak najpiękniej odczytać przed jury i publicznością wylosowane teksty m. in. „Czarowny uśmiech”, „Zamek o stu wieżach”, „Łaskotka szuka przyjaciela”.

 

Jury w składzie: pani Karolina Kubalka i pan Zdzisław Łatko oceniało wiele aspektów pięknego czytania. Były to m. in.: głośne i wyraźne czytanie, dostosowanie odpowiedniej intonacji głosu do czytanej sytuacji, umiejętne przeczytanie trudnych słów.

 

Uczestnicy konkursu:

Z klasy III a:

Wiktoria Marciniak

Michalina Muchorowska

 

Z klasy III b:

Hanna Barcik

Patrycja Iwaniczek

 

Z klasy III c:

Martyna Albert

Julia Denes

 

Z klasy III d:

Mateusz Bochenek

Martyna Cholewa

 

Z klasy III e:

Martyna Kucza

Maciej Popiołek

 

Po ogłoszeniu wyników werdykt był następujący:

1 miejsce: Mateusz Bochenek z klasy III d

2 miejsce: Wiktora Marciniak  z klasy III a

3 miejsce: Julia Denes z klasy III c 

Wszyscy uczestnicy konkursu dostali pamiątkowe dyplomy, a zwycięzcy nagrody książkowe.

Podczas konkursu  uczniowie z klas II e i III d  wystawili także przedstawienie „W krainie bajek”. Dzieci, dzięki swojej grze aktorskiej i wspaniałym, kolorowym strojom zabrały wszystkich w magiczny, baśniowy czas. Oprócz tego publiczność mogła  wykazać się znajomością książek dla dzieci podczas rozwiązywania licznych zagadek.

 

Serdecznie gratulujemy wszystkim zwycięzcom i uczestnikom II Szkolnego Konkursu Pięknego Czytania. Do zobaczenia w przyszłym roku!

                                                                       Organizatorzy konkursu: Barbara Łatko, Anna Zimna

galeria zdjęć