I Szkolny Konkurs Twórczości Dziecięcej

100_3611

W I Szkolnym Konkursie Twórczości Dziecięcej „Śmieszne piosenki, radosne wierszyki” wzięło udział 28 uczestników z klas I-III. Dzieci miały możliwość sprawdzić swoje umiejętności wokalne, taneczne oraz
recytatorskie. Słowa uznania kierujemy do Rodziców, bo kreatywność dziecięca rozwija się zawsze tam, gdzie są wrażliwi na twórczość dorośli.

Uczestnicy konkursu:

Klasa I aBasiński Dawid – piosenka „Jadę ulicą”, Kozdrowski Bartosz – piosenka „Było morze”, Filipiak Natalia – wiersz „ Na wyspach Bergamutach”, Sudoł Klaudia – wiersz „Bocian”

Klasa I b Bigda Iga – piosenka „Gwiazda filmowa”

Klasa I cHorak Jakub – wiersz „Murzynek Bambo”, Ostrowski Adrian – wiersz „Przedwiośnie”, Monik Kmiecik –piosenka „Ojciec Wirgiliusz”, Zuzanna Unton -piosenka „Myję zęby”

Klasa II aMartyna Rybczyńska- utwór ”Cztery Pory Roku: Wiosna”, Zuzanna Bieszczad – piosenka „Przyjaźń” ,Kajetan Konieczny –piosenka „U lekarza”, Malczyk Klara i Klaudia Brzostek- piosenka „Wiejscy muzykanci”, Natalia Janosz – piosenka „Pociągi”, Marcin Walenciak – wiersz „Skarżypyta”, Michał Walenciak – wiersz „Pomidor”

Klasa II bNowicka Milena, Chądzyńska Dominika, Aleksandra Wójciak – taniec, Krzan Marcel – wiersz „Kurczę blade”

Klasa II cMoczkodan Martyna i Karolina, Bigda Iga Ib – piosenka „Śmieszna piosenka”

Klasa III a- Maniak Marta – wiersz „Dziwna zwrotka”, Sudoł Oliwia – piosenka „Jesteśmy krasnoludki”, Klimczak Nina – wiersz „Świnki morskie u Halinki”

Klasa III b- Marta Drab – piosenka „Ulepimy dziś bałwana”, Włodarczyk Blanka, Napiwocka Iga, Żuk Anastazja – piosenka „Halo dziadku”, Pasternak Igor i Olek – piosenka „Wakacje”, Krawiec Julia, Piasecka Wiktoria – piosenka „Zuzia lalka nieduża”, Wierzbicka Dominika – wiersz „Katar”

Klasa III c- Medyńska Oliwia – piosenka „Mam tę moc”.

 Dodatkową atrakcją konkursu, dla wszystkich uczniów, była możliwość udziału w karaoke.

Zmagania uczestników oceniało jury, które przyznało miejsca i wyróżnienia:

I miejsce: Iga Bigda kl. Ib

I miejsce: zespół wokalny Martyna i Karolina Moczkodan oraz Iga Bigda

II miejsce: Marcel Krzan z kl. II b

III miejsce: Kajetan Konieczny z kl. II a

Wyróżnienia: Marta Maniak kl. III a, Dominika Wierzbicka kl. III b, Martyna Rybczyńska kl. II a

100_3662

Konkurs dostarczył wielu artystycznych doznań i wzruszeń. Dziękujemy Jurorom za wyłonienie finalistów, Rodzicom i Opiekunom za przygotowanie wykonawców do konkursu, a przede wszystkim Uczniom, którzy podzielili się z nami swoimi talentami i wrażliwością artystyczną.

Życzymy dalszych sukcesów.

Organizatorki: Iwona Szwabowska i Iwona Gidzińska

zdjęcia z galerii