Gra terenowa – poznajemy zabytki Kątów Wrocławskich

Uczniowie klas: IIIa i IIIb uczestniczyli w grze terenowej zorganizowanej przez p. Magdalenę Klag, pracownika Regionalnej Izby Pamięci w Kątach Wrocławskich.

Na początku przewodniczka zapoznała uczniów z zasadami gry. 

Celem gry było poznanie zabytków i historii Kątów Wrocławskich. Uczniowie wykonywali zadania i dowiadywali się wielu ciekawych informacji na temat swojej miejscowości. Była to również wspaniała okazja do poznania topografii miasta.

Spotkanie rozpoczęło się w Regionalnej Izbie Pamięci, gdzie dawniej mieścił się kościół ewangelicki. Dzieci porównywały budowlę do kościoła katolickiego i wyszukiwały różnice. Musiały również ułożyć puzzle.

Aby wykonać kolejne zadanie należało przejść pod Kościół św. Apostołów Piotra i Pawła. Uczniowie musieli znaleźć najstarszą datę, która znajduje się na murach kościoła.

Kolejnym punktem gry było przejście pod pomnik Feniksa. Tam uczniowie poznali legendę o Feniksie, dowiedzieli się, jakie inne pomniki dawniej stały w tym miejscu i rozwiązali krzyżówkę, która doprowadziła ich do następnego obiektu.

Pod wieżą ratuszową, w której dawniej znajdowało się więzienie miejskie, a nieopodal również szubienica, zagrali w „wisielca”, którego rozwiązane hasło doprowadziło do Domu Kultury. 

Przy Domu Kultury, uczniowie grali w kalambury, a pierwsze litery odgadniętych nazw utworzyły wyraz ZAMEK. W parku otaczającym Dom Kultury stał zamek, który został doszczętnie zburzony. Zadaniem dzieci było narysowanie, jak ta budowla mogła wyglądać.

Dzieci uwielbiają różnego rodzaju gry. To była wspaniała lekcja historii naszego miasta. 

Dziękujemy p. Magdalenie Klag za zorganizowanie tak interesującej i emocjonującej gry terenowej, w czasie której uczniowie dowiedzieli się wielu faktów i ciekawostek.

Iwona Gidzińska