Goście z Fundacji „Węgielek” w szkole

 

zdjecie-na-strone

Dnia 9 grudnia w Szkole Podstawowej nr 1 gościły Panie z Fundacji „Węgielek”. Jest to fundacja na rzecz humanitarnego i godnego traktowania zwierząt.  Pani Dominika i Pani Agata przekazały dzieciom niezbędne informacje dotyczące opieki nad zwierzętami, właściwego karmienia, szczepienia i bezpieczeństwa w kontaktach z naszymi ulubieńcami.

Uczniowie naszej szkoły chętnie przyłączyli się do akcji zbiórki karmy dla zwierząt. Akcja pomocy niechcianym zwierzętom jest jedną z najprostszych  w  jaką mogą włączyć się dzieci. Mogą mieć satysfakcję i poczucie, że coś zależy od nich, że choć chwilowa poprawa warunków ma znaczenie.  Dlatego dziękujemy wszystkim dzieciom i rodzicom, którzy włączyli się w akcję. Pokazali dzieciom, że dzielenie się tym co mamy – to dobry nawyk.