Godzina Kodowania 2017

20171205_145709

Na początku grudnia uczniowie klas szóstych przyłączyli się do globalnej akcji pt. Godzina Kodowania. Jej głównym celem było umożliwienia młodym ludziom nauczenia się podstaw kodowania w trakcie Tygodnia Edukacji Informatycznej (Computer Science Education Week). 

W tym roku królowała Godzina Kodowania z Minecraftem. Korzystając ze świata Minecraft, który uczniowie znają i uwielbiają, mogli nauczyć się podstaw kodowania, a także rozwiązywania problemów i krytycznego myślenia.

Zachęcamy wszystkich, którzy pragną spróbować swoich sił z kodowaniem, aby odwiedzili stronę http://godzinakodowania.pl/ i wybrali dla siebie temat do kodowania. Jednogodzinne samouczki są dostępne w ponad 40 językach. Nie jest wymagane wcześniejsze doświadczenie. Godzina kodowania jest dostępna dla wszystkich w wieku od 4 do 104 lat.

 

certyfikaty zdobyte przez uczniów można zobaczyć TU

 

zapraszamy do galerii zdjęć