«

»

Mar 12

Finaliści pojadą na Uniwersytet Wrocławski

5 marca 2019 roku odbyły się w naszej szkole eliminacje do otwartych zawodów w rozwiązywaniu łamigłówek diagramowych. Organizatorem konkursu jest Fundacja Matematyków Wrocławskich, Instytut Matematyczny Uniwersytetu Wrocławskiego oraz Wydawnictwo Logi.

Konkurs ma na celu upamiętnienie i kontynuowanie dzieła Urszuli Marciniak – szerzenia i popularyzowania logicznego myślenia i podniesienia kultury matematycznej wśród Polaków.

Do finału we wszystkich kategoriach weszli zawodnicy, którzy osiągnęli próg kwalifikacyjny. Zakwalifikowano 428 zawodników (z 1385 startujących w eliminacjach).

FINALIŚCI z naszej szkoły (klasy 4-6)

Wyniki podajemy w kolejności alfabetycznej

  • Małgorzata Chwastyk
  • Kamil Czaja   
  • Julia Denes    
  • Olga Koralewicz        
  • Gabriela Krzaczek     
  • Martyna Kucza          
  • Natalia Mietelska
  • Dominik Pawłowski  
  • Klaudia Sudoł
  • Mateusz Zbroszczyk

FINALIŚCI z naszej szkoły (klasy 7-8)

Wyniki podajemy w kolejności alfabetycznej

  • Kamil Kucza
  • Aleksander Rokicki

TERMIN FINAŁU: 24 III 2019 r. godzina 10:00

miejsce finału

Instytut Matematyczny Uniwersytetu Wrocławskiego
pl. Grunwaldzki 2/4, 50-384 Wrocław
dojazd z dworców PKP i PKS autobusami 145 i 146 w kierunku Sępolna i Biskupina, należy wysiąść na przystanku „Most Grunwaldzki”

przebieg finału

  • 9:45 – finaliści zajmują miejsca w wyznaczonych salach
  • 10:00 – 10:45 – I runda finałowa
  • 11:00 – 11:45 – II runda finałowa
  • 12:00 – 12:45 – III runda finałowa

      SALA HS

  • 13:00 – 13:45 – wykład popularnonaukowy
    Bezpośrednio po wykładzie nastąpi ogłoszenie nazwisk uczestników Wielkiego Finału.
  • 14:00 – 14:45 – Wielki Finał
  • 15:00 – ogłoszenie wyników, wręczenie dyplomów i nagród

kategorie wiekowe

  • DOROŚLI – sala Stanisława Hartmana (A)
  • BENIAMINKI (kl. 1-3I SP) – sala Bronisława Knastera (B)
  • MŁODZICY (kl. 4-6 SP) – sala Edwarda Marczewskiego
  • JUNIORZY (kl. 7-8 SP i kl. 3 GM) – sala Hugona Steinhausa
  • SENIORZY (LO) – sala Wacława Ślebodzińskiego
  • Wielki Finał (wszystkie kategorie) – sala Hugona Steinhausa

Gratulujemy naszym finalistom oraz wszystkim uczniom biorącym udział w eliminacjach szkolnych.

nauczycielki matematyki

strona internetowa konkursu TU