Europejski Tydzień Świadomości Dysleksji

100_5471

W dniach 13.11.2017r.-17.11.2017r. w Szkole Podstawowej nr 1 imienia Kardynała Bolesława Kominka odbył się Europejski Tydzień Świadomości Dysleksji, w ramach którego podjęto działania propagujące wiedzę o dysleksji.

            Podczas tego tygodnia przygotowano gazetkę na temat dysleksji, żeby przypomnieć uczniom oraz rodzicom, na czym polegają specyficzne trudności w nauce. Wyeksponowano w holu szkoły gazetkę „Sławni dyslektycy.”, z której uczniowie mogli dowiedzieć się podstawowych informacji na temat znanych osób ze specyficznymi trudnościami, które osiągnęły sukces w różnych dziedzinach życia.

W celu zachęcenia uczniów do estetycznego i starannego pisania, zorganizowano konkurs kaligraficzny na najpiękniej napisane wyrazy  z „ó”, „u”, „rz” i „ż”.  Na świetlicy szkolnej wśród uczniów klas I przeprowadzono konkurs na najładniejszy szlaczek. Piękne prace uczniów można było podziwiać w holu szkoły. Przygotowano również gazetkę „Mnemotechniki w nauce ortografii”, żeby przybliżyć uczniom sposoby ułatwiające zapamiętanie wyrazów z trudnością ortograficzną. Na długiej przerwie zorganizowano przerwę czytelniczą, podczas której pani Karolina Kubalka czytała uczniom książkę Adama Bahdaja pt. „Wakacje z duchami”.

            Europejski Tydzień Świadomości Dysleksji zorganizowały: Karolina Kubalka i Iwona Więcko.

Pedagog szkolny

Iwona Więcko

zapraszamy do galerii zdjęć