Europejski Tydzień Świadomości Dysleksji

100_3908

W dniach 10.10.2016r.-14.10.2016r. w Szkole Podstawowej nr 1 imienia Kardynała Bolesława Kominka odbył się Europejski Tydzień Świadomości Dysleksji, w ramach którego podjęto działania propagujące wiedzę o dysleksji.

            Podczas tego tygodnia przygotowano gazetkę na temat dysleksji, żeby przypomnieć uczniom oraz rodzicom, na czym polegają specyficzne trudności w nauce. Wyeksponowano w holu szkoły gazetkę „Sławni dyslektycy.”, żeby pokazać uczniom, że również ze specyficznymi trudnościami w uczeniu się, można osiągnąć sukces  w życiu. Przygotowano również gazetkę „ Mnemotechniki w nauce ortografii”, żeby przybliżyć uczniom sposoby ułatwiające zapamiętanie wyrazów z trudnością ortograficzną.

Podczas zajęć terapii pedagogicznej uczniowie przygotowali  ilustrowany słowniczek ortograficzny, który został wywieszony w holu szkoły.

W świetlicy szkolnej zorganizowano akcję „Czytamy dzieciom” podczas której pani Karolina Kubalka (nauczyciel bibliotekarz) przeczytała najmłodszym uczniom baśń Hansa Christiana Andersena (znanego dyslektyka) pt. „Mała syrenka”, do której dzieci wykonały ilustracje.

Korytarz szkoły ozdobiły fragmenty baśni H.Ch.Andersena wraz z  kolorowymi ilustracjami oraz zasady ortograficzne.

            Europejski Tydzień Świadomości Dysleksji zorganizowały: Karolina Kubalka i Iwona Więcko.

Pedagog szkolny

Iwona Więcko

zapraszamy do galerii zdjęć: KLIKNIJ TU