Etap powiatowy Turnieju o Bezpieczeństwie w Ruchu Drogowym

P1010606

23 kwietnia 2016 r we Wrocławiu odbył się powiatowy etap Turnieju o Bezpieczeństwie w Ruchu Drogowym.

Naszą szkołę reprezentowała drużyna w składzie:

Dominika Wierzbicka 5b

Rozalia Strzelecka 5b

Bartosz Ożóg 5c

Jakub Rajkowski 6a

Drużyna musiała rozwiązać test teoretyczny z zakresu bezpieczeństwa w  ruchu drogowym, pokonać  rowerowy  tor sprawnościowy, oraz wykazać się wiadomościami i umiejętnościami z zakresu udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej.

O kolejności startu w konkurencjach zdecydowało losowanie przeprowadzone na odprawie technicznej. Mieliśmy szczęście, bo wylosowaliśmy 4 numer startowy.

Czwórka w tym dniu była dla nas szczęśliwa, bo ostatecznie zajęliśmy wysokie czwarte miejsce. Jesteśmy zmobilizowani, aby w następnym roku osiągnąć jeszcze wyższy wynik. Stać nas na pewno na podium.

P1010627Tor przeszkód był bardzo trudny, ale pokonaliśmy go na tle innych bardzo dobrze.

Do pokonania były takie przeszkody jak: korytarz z desek, slalom kółkowy –żmijka, slalom z ograniczeniem, bramka wisząca, rynna, zawracanie w kwadracie, zatrzymanie w miejscu.

Drużyna bardzo dobrze poradziła sobie z udzielaniem pomocy poszkodowanym w wypadku samochodowym.

P1010644 P1010645

W przerwach między konkurencjami mogliśmy skorzystać z symulatora ruchu drogowego. Uczniowie przekonali się jak zachowuje się samochód, którego kierowa jest pod wpływem alkoholu, jak należy zachowywać się jadąc autem w różnych warunkach pogodowych.

Zakładając specjalne okulary mogliśmy przekonać się, jak reaguje człowiek pod

wpływem alkoholu.

P1010608

Mogliśmy z bliska obejrzeć sprzęt, na którym pracują wrocławscy policjanci.

Wręczanie nagród: IV miejsce

P1010655

Na tej imprezie mieliśmy też okazje oglądać profesjonalną pomoc poszkodowanym w wypadkach drogowych udzielaną przez prawdziwych ratowników i policjantów.

Z turnieju wróciliśmy zmęczeni, ale pełni wrażeń. Mamy świadomość, że nauczyliśmy się różnych ważnych umiejętności z zakresu bezpieczeństwa. W następnym roku będziemy jeszcze lepsi.