Egzamin ósmoklasisty już na nami

Kilka dni temu 104 ósmoklasistów z naszej szkoły oraz ponad pół miliona ósmoklasistów z całej Polski przystąpiła do egzaminu z trzech przedmiotów obowiązkowych, tj. języka polskiego, matematyki oraz języka obcego nowożytnego.

Egzamin ósmoklasisty jest egzaminem obowiązkowym, co oznacza, że każdy uczeń musi do niego przystąpić, aby ukończyć szkołę. Nie jest określony minimalny wynik, jaki uczeń powinien uzyskać, dlatego egzaminu ósmoklasisty nie można nie zdać.

Teraz czas oczekiwania… Uczniowie, rodzice i nauczyciele poznają wyniki 3 lipca, natomiast 6 lipca każdy uczeń otrzyma zaświadczenie o szczegółowych ‎wynikach egzaminu ósmoklasisty. Na zaświadczeniu podany będzie wynik procentowy oraz wynik na skali ‎centylowej dla egzaminu z każdego przedmiotu.

Arkusze z tegorocznego egzaminu znajdują się na stronie Centralnej Komisji Egzaminacyjnej https://cke.gov.pl/

Pierwszego dnia egzaminu ósmoklasiści otrzymali na szczęście czterolistne koniczynki wydrukowane na szkolnych drukarkach 3D.