DZIEŃ ZIEMI 2021

Święto naszej planety obchodzone jest w kwietniu. To wyjątkowe święto znane jest również pod nazwą Międzynarodowy Dzień Ziemi lub Światowy Dzień Ziemi.

Obchodzenie go ma na celu dbanie o środowisko, a także głoszenie postaw ekologicznych i wdrażanie ich w życie społeczeństwa.

Na pewno chcecie zadbać o naszą Ziemię. Nadarza się więc doskonała okazja.

Samorząd Uczniowski serdecznie zaprasza do wzięcia udziału w akcji pt.: „PRZYWRÓĆ NASZĄ ZIEMIĘ”

W dniach od 22-30 kwietnia wybierzcie się na spacer z rodziną do lasu, parku, na plac zabaw itp. Zabierzcie ze sobą worek na śmieci oraz jednorazowe rękawiczki. Podczas spaceru posprzątajcie śmieci na które się natkniecie.

W trakcie sprzątania zróbcie zdjęcie celem udokumentowania Waszej pracy. Dodatkowo wykonaj plakat, który będzie zawierał 5 rzeczy, które możesz zrobić dla Ziemi.

Zdjęcie z akcji i plakat wyślij na maila : sza.sp1@onet.pl lub wm.sp1@op.pl

Uczniowie biorący udział w akcji zostaną nagrodzeni w postaci cząstkowej oceny z przyrody/biologii lub wzorowej z zachowania.

Życzymy miłej zabawy.

Samorząd Uczniowski wraz z opiekunami