Dzień Rodziny

Już wkrótce przed nami dzień szczególny  – 15 maja świętują wszystkie rodziny. Nic oczywiście nie zastąpi wspólnie spędzonych chwil, ale można ten dzień upamiętnić także ręcznie robionym portretem rodzinnym.

Jak wykonać taki portret? Wystarczą sztywny kartonik, drobne, płaskie kamienie, farby akrylowe, cienkopisy, kawałek włóczki i mocny klej. Najlepiej zrobić taką pracę wspólnie z dorosłymi z uwagi na pomoc z klejem.  Kamyczki dobieramy tak, aby jak najbardziej oddać podobieństwo członków rodziny. Można zastąpić je modeliną. Włosy można namalować lub przykleić z włóczki. Farbami kolorujemy tułów, a cienkopisami rysujemy drobne elementy. Po wyschnięciu przykleić do kartonika, który wcześniej lekko kolorujemy np. suchym pastelem tworząc kolorowe tło, a potem dorysować resztę szczegółów.

Ramka na portret

Taki portret można powiesić na ścianie w dekoracyjnej, własnoręcznie zrobionej ramce. Proponujemy prostą w wykonaniu ramkę z patyków, które można znaleźć na spacerze w lesie lub parku. Wystarczy je połączyć za pomocą sznurka jutowego.

A w jaki sposób jeszcze spędzić ten wyjątkowy dzień?  Jeśli brakuje Wam pomysłów zapraszamy do zabawy. Wystarczy zakręcić kołem, wylosować i dobrze się bawić:

ZOBACZ

Wspaniałej  rodzinnej zabawy

 życzą

Nauczyciele świetlicy