„Dzień niezapominajki”

W dniach 14-21 maja br. klasy I-III obchodziły „Dzień polskiej niezapominajki”, czyli małego niebieskiego kwiatka, który dokładnie przypada na dzień15 maja.

W Dniu Niezapominajki promuje się piękno naszej polskiej przyrody, a także przypomina potrzebę jej ochrony. Dodatkowo „niezapominajka” ma na celu zachowanie od zapomnienia ważnych chwil w życiu, osób, miejsc i sytuacji oraz tradycji.

Święto to zachęca nas do pamiętania o bliskich, życzliwości i otwarcia na drugiego człowieka, dostrzeżenia go na własnym osiedlu, dzielnicy czy w mieście, przypomina o tym, że należy dbać o nasze otoczenie. Niezapominajka to kwiat, który zapominalskim ma pomóc zapamiętać ważne sprawy do wykonania 🙂

W tych dniach, dzieci przypomniały sobie jak ważne dbanie o planetę Ziemię poprzez wszelkie działania proekologiczne tj. segregacja śmieci, oszczędzanie energii i wody, poszanowanie przyrody. Każda klasa wykonała piękne plakaty lasów z makulatury, które ozdobiły nasze sale lekcyjne. Na pamiątkę dobrej zabawy, każda z klas zrobiła sobie zdjęcie, które zostało przyozdobione ramką z niezapominajek.

Wielkim powodzeniem cieszył się konkurs plastyczno- techniczny, na zaprojektowanie niezapominajkowej koszulki, zorganizowanym przez p. Agnieszkę Krzyżanowską. Wszystkie projekty mogliśmy podziwiać w holu szkoły.

Dzieci wykazały się dużą kreatywnością i pomysłowością w swoich projektach. Pokazały cały wachlarz różnych technik plastyczno-technicznych.

Oto wyniki konkursu:

I miejsce: Lena Trzaskowska 2b