Bezpieczny w szkole, domu i na drodze- spotkanie z panem Policjantem

 

     6 listopada uczniowie świetlicy szkolnej uczestniczyli w spotkaniu z panem sierżantem Sebastianem Waniszewskim Policjantem Komisariatu Policji w Kątach Wrocławskich. Tematem spotkania były zagadnienia dotyczące bezpieczeństwa w szkole, domu i na drodze. Dzieci dowiedziały się jak wygląda i na czym polega praca policjanta, w jaki sposób bezpiecznie poruszać się po drodze, chodniku i poboczu, co zrobić, gdy do drzwi zapuka obca osoba, jak zachować się kiedy zaatakuje nas pies, jakie obowiązkowe wyposażenie powinien mieć rower. Ponadto zwrócił uwagę jak ważne są elementy odblaskowe oraz uczulił na konieczność zapinania pasów podczas podróży samochodem. Na koniec spotkania Policjant zaprosił uczniów klasy I do obejrzenia radiowozu, co wywołało ogromną radość wśród dzieci. Uczniowie z zainteresowaniem wysłuchali pogadanki dotyczącej bezpiecznego uczestnictwa w ruchu drogowym jako pieszy, rowerzysta i pasażer.

DSC_0470

DSC_0472

DSC_0473

Galeria zdjęć