Bezpieczni na rowerze na drogach Powiatu Wrocławskiego

W dniu 2 listopada 2023 w naszej szkole odbyły się warsztaty dla uczniów klas czwartych w ramach kampanii edukacyjnej finansowanej przez Powiat Wrocławski „ Bezpieczni na rowerze na drogach Powiatu Wrocławskiego”. Organizatorem przedsięwzięcia była Fundacja Prodriver. W spotkaniu  udział wzięli również goście – Policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej we Wrocławiu. Pracownicy Fundacji Prodriver oraz zaproszeni goście  wzbogacili wiedzę naszych uczniów poprzez innowacyjne podejście do tematu promowania bezpiecznej jazdy rowerem i hulajnogą. Zorganizowali mini-miasteczko ruchu drogowego , małe laboratorium badań psychotechnicznych oraz zaprosili uczniów do wirtualnej jazdy rowerem z wykorzystaniem symulatorów.  Nasi czwartoklasiści aktywnie uczestniczyli w wydarzeniu, które było doskonałą formą działań praktycznych przygotowujących do uczestnictwa  w ruchu drogowym w świecie rzeczywistym.

Składamy Fundacji Prodriver,  Wydziałowi  Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej we Wrocławiu oraz Powiatowi Wrocławskiemu serdeczne podziękowania za umożliwienie naszym uczniom udziału w tak ciekawych i zwiększających bezpieczeństwo  na drodze zajęciach.

 Dyrektor szkoły
 Ewa Winnicka