„Baw się i ucz! Świetlica szkolna przyjazna uczniowi”

W roku szkolnym 2017/2018 nasza świetlica szkolna przystąpiła do Ogólnopolskiego Konkursu dla szkół, pod nazwą „Baw się i ucz! Świetlica szkolna przyjazna uczniowi”.

Celem konkursu jest zaprezentowanie świetlicy jako miejsca do zabawy ale również nauki.  Przystępując do konkursu świetlica przyjęła na siebie zadania do wykonania.

Realizacja wszystkich zadań przewidzianych regulaminem konkursu gwarantuje otrzymanie tytułu i dyplomu „Baw się i ucz! Świetlica szkolna przyjazna uczniowi”.

Pierwsze zadanie zrealizowane w ramach konkursu to zajęcia z cyklu „Wspomnienia z wakacji”.

W czasie zajęć dzieci bardzo chętnie:

–    rozmawiały o miejscach letniego wypoczynku,

–    dzieliły się wrażeniami i przeżytymi przygodami,

–   oglądały ilustracje i zdjęcia różnorodnych krajobrazów, w otoczeniu których spędziły wakacje,

–  zaznaczały miejsca letniego wypoczynku na mapach Polski i Europy, a przy tym wskazywały i nazywały kierunki świata,

–    opowiadały o sposobach podróżowania i środkach lokomocji.

Zwieńczeniem zajęć „Wspomnienia z wakacji” było zorganizowanie wystawy  wakacyjnych pamiątek, wykonanie prac plastycznych – magicznych okularów oraz wakacyjnych pejzaży.

Zapraszamy do galerii zdjęć: