Autorskie spotkanie z podróżnikiem – Panem Bolesławem Grabowskim

15 października 2021 r. w bibliotece GOKiS Kąty Wrocławskie odbyło się autorskie spotkanie z podróżnikiem i pasjonatem odkrywania nowych miejsc- panem Bolesławem Grabowskim. Uczestnikami tego spotkania byli uczniowie naszej szkoły z klasy 8a i 8c wraz z opiekunami.

Podróżnik pochodzi z Nowej Rudy. Ukończył studia geomorfologiczne we Wrocławiu. Przez wiele lat był nauczycielem geografii. Kocha podróże i uwielbia obserwować ludzi, szczególnie tych pochodzących z innych kultur. Zwiedził Japonię, Australię, Peru, Boliwię, Kanadę, USA, Indie, Egipt, kraje Afryki Środkowej i wiele państw europejskich.

Podczas naszego spotkania przeniósł nas do Kraju Kwitnących Wiśni- opowiadał o swojej podróży do Japonii. Japonia to jedyny w swoim rodzaju kraj, gdzie tradycja i nowoczesność tworzą wspólną całość. Kraj „kapsułowych” hoteli, buddyjskich mnichów i niezwykłej ceremonii picia herbaty. Podróżnik przedstawił nam miasta  Japonii – Tokio, Kioto i Nara oraz wulkan Fudżi, opowiadał także o japońskiej szkole. Pokazał  tradycyjny dom japoński. Opowieść o Japonii ubarwiona była prezentacją kimon, przyrządów do pisania i wielu ciekawych pamiątek. Uczniowie, aby lepiej poczuć kulturę Japonii mogli ubrać kimona i obuwie.

Spotkanie z podróżnikiem wzbogaciło naszą wiedze o tym kraju, było dla nas cennym przeżyciem    i wiemy, że było to pierwsze ale nie ostatnie spotkanie z tym ciekawym odkrywcą.

Dziękujemy Publicznej Bibliotece w Kątach Wrocławskich za organizację i zaproszenie naszych uczniów na tak ciekawe spotkanie.

Wychowawczyni kasy 8c

Sylwia Wakuła