Apel z okazji odzyskania przez Polskę niepodległości

mini-DSCN2043W dniu 8 listopada w naszej szkole miał miejsce przygotowany przez uczniów klasy VI A uroczysty apel z okazji 95 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości.

Montaż słowno – muzyczny na tle niebanalnej scenografii, dodatkowo połączony z prezentacją multimedialną sprawił, że była to żywa i wzruszająca lekcja historii, którą wszyscy obejrzeli w wymaganym dla takich uroczystości skupieniu i z wielkim zainteresowaniem. Spektakl wypełniły informacje historyczne, utwory poetyckie i pieśni patriotyczne. Niezapomnianą  lekcję historii zakończyła pieśń “Żeby Polska była Polską”.

W dniu 11 listopada uczniowie klasy VI A swoją grą aktorską ponownie dostarczyli wzruszeń- tym razem dorosłej widowni, którą tworzyli włodarze i mieszkańcy naszego miasteczka, biorący udział w uroczystych obchodach najważniejszego dla Polaków wydarzenia, jakim jest kolejna rocznica odzyskania przez nasz kraj niepodległości.

Uroczystość została przygotowana pod kierunkiem pani Danuty Szwaj – wychowawczyni klasy VI a i pani Barbary Jedynak nauczycielek języka polskiego.

Chciałybyśmy bardzo serdecznie podziękować wszystkim, którzy nas wspomogli w realizacji naszego przedsięwzięcia, a w szczególności

– nauczycielom :

Pani Karolinie Kubalka.

Pani Katarzynie Sowińskiej,

Panu Krzysztofowi Krzyżańskiemu

– pracownikom obsługi

Pani Krystynie Wychowaniec.

Panu Zbigniewowi Pawlaczykowi

Pani Halinie Leszczewskiej

                                                                            Barbara Jedynak, Danuta Szwaj

Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć

Zachęcamy również  do odwiedzenia dwóch stron i obejrzenia filmików

  • Film „Polak Mały!” – Jak wygląda godło Polski? Co symbolizują czerwień i biel? Dlaczego Mazurek Dąbrowskiego jest wyjątkową pieśnią? Na te i inne pytania znajdziecie odpowiedź w filmie animowanym dla najmłodszych uczniów.

Film „Polak Mały”

  • „Historia Polski” to, według autora, wizualny poemat, gdzie „ważne momenty naszej historii wymieszane są ze skojarzeniami, z symbolami, prezentacjami miast, ludzi, charakterystycznych budowli; to obraz, na którym przewijać się będzie mapa, wizualne wyjaśnienia konkretnych sytuacji, ważne gesty, ważne słowa.”

Animowana „Historia Polski”

.