Akcja „Stop nietrzeźwym kierowcom”

stop1W wypadkach powodowanych przez nietrzeźwych kierowców co roku giną w Polsce setki osób. Ofiarami są pasażerowie, przypadkowi przechodnie oraz osoby podróżujące w innych samochodach. Aby zachęcić kierowców do bezpiecznej jazdy w dniu 13.10.2015r. pedagog Iwona Więcko wraz z uczniami ze Szkoły Podstawowej nr 1 imienia Kardynała Kominka w Kątach Wrocławskich we współpracy z Policjantami z Komisariatu Policji w Kątach Wrocławskich zorganizowała akcję profilaktyczną pod hasłem „Stop nietrzeźwym kierowcom”. Celem akcji było uświadomienie kierowcom, jak ważna jest odpowiedzialność, trzeźwość  i rozwaga podczas jazdy samochodem.

Uczniowie rozdawali kierowcom broszury informacyjne o tematyce profilaktycznej i w ten sposób informowali kierowców o konsekwencjach kierowania pojazdem przez osoby nietrzeźwe. Nad bezpieczeństwem akcji czuwali funkcjonariusze Policji asp.szt. Aleksandra Drozdowska  i sierż. Grzegorz Dyduła.

Akcja profilaktyczno- edukacyjna została zorganizowana przy współpracy z Gminną Komisją Rozwiązywania Problemów Alkoholowych i Komisariatem Policji w Kątach Wrocławskich.

 Pedagog szkolny Iwona Więcko

stop4 stop3 stop2