Akcja „Mikołaj czy rózga”

 

100_4355

             W dniu 6.12.2016r. pedagog szkolny Iwona Więcko, przy współpracy z Komisariatem Policji w Kątach Wrocławskich oraz Samorządem Uczniowskim, zorganizowała akcję „Mikołaj czy rózga”. Głównym celem akcji było zdyscyplinowanie kierowców i zmotywowanie ich do bezpiecznej i ostrożnej jazdy zwłaszcza w rejonie szkół.

             Sierżant sztabowy Marcin Kościelny i sierżant sztabowy Dariusz Janisz dokonywali kontroli pojazdów. W przypadku ujawnienia popełnienia wykroczenia drogowego, uczennice z Samorządu Uczniowskiego: Hanna Borowiak i Alexandra Victor miały wręczyć kierowcom rózgi, a symboliczny Mikołaj przeznaczony był dla kierowców przestrzegających przepisów drogowych. Okazało się, że w tym dniu nagrodzono Mikołajami wszystkich skontrolowanych kierowców.

             W akcję aktywnie włączyli się uczniowie klasy IIId wraz z wychowawczynią panią Barbarą Łatko, którzy wspólnie wykonali pamiątkowe rózgi i Mikołaje. Akcja została życzliwie przyjęta przez kierowców.

Pedagog szkolny

Iwona Więcko

zapraszamy do galerii zdjęć: