Akademia z okazji Narodowego Święta Niepodległości

Dnia 10 listopada 2023 r. odbyła się akademia z okazji Narodowego Święta Niepodległości na pamiątkę 105 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. W uroczystości wzięli udział: Burmistrz Miasta i Gminy Kąty Wrocławskie Pan Julian Żygadło, Dyrektor Szkoły Pani Ewa Winnicka, Wicedyrektor Pani Beata Zielińska oraz Wicedyrektor Pani Iwona Więcko.

Tancerze Dziecięcego Zespołu Tańca Ludowego „Haneczka” powitali wszystkich polonezem. W trakcie uroczystości zaprezentowali również krakowiaka i mazura.

Akademia przede wszystkim miała  przypomnieć najważniejsze wydarzenia historyczne, ale także wzbudzić w zgromadzonych refleksje.

Uczniowie klas drugich przedstawili montaż słowno-muzyczny ukazujący ducha narodu polskiego, który w czasie 123 lat niewoli, wychodził z inicjatywą walki za ojczyznę. Część artystyczna wprowadziła wszystkich w atmosferę wydarzeń poprzedzających datę 11 listopada 1918 roku. Wzruszającą piosenkę pt. „Nie idź synu na wojnę” zaśpiewała Ewa Pawłowska uczennica klasy 6b, a utwór pt. „Sto dwadzieścia trzy” wykonał Krzyś Staromłyński z klasy 2a.

Uroczystość zakończyła się wprowadzeniem sztandaru i odśpiewaniem hymnu Polski.

Akademię przygotowały wychowawczynie klas drugich: Iwona Gidzińska, Magdalena Kościelna i Alicja Łęgocka-Drab oraz założycielka i instruktorka zespołu „Haneczka” Beata Zielińska.

GALERIA ZDJĘĆ

Dzięki uprzejmości p. Danuty Kurzawskiej – Sadowskiej możemy prezentować film z naszej uroczystości.

FILM część 1

FILM część 2

FILM część 3

FILM część 4