IV Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia

25 września 2014 roku odbył się w naszej szkole apel z okazji obchodów Światowego Dnia Tabliczki Mnożenia.

logo_universal_colour

Informacje, które zostały przedstawione podczas apelu:

apel

Nasza szkoła jest w gronie 765 Lokalnych Organizatorów WMTDay 2014, czyli Światowego Dnia Tabliczki Mnożenia. W akcji uczestniczą szkoły i instytucje z 12 krajów. Uczestniczymy w akcji już raz drugi.

Akcja ma na celu zachęcenie wszystkich do przypomnienia sobie tabliczki mnożenia. Uczniowie, którzy w trakcie wakacji zdążyli zapomnieć tabliczkę mnożenia, mają okazję nadrobić te zaległości.

Wkleiliście do zeszytów listy o akcji, skierowane do rodziców i opiekunów, wspólnie ćwiczyliście w domach tabliczkę mnożenia. Co niektórzy przepytywali dorosłych, a Ci mogli się popisać przed Wami doskonałą znajomością trudnych przypadków mnożenia.

Od tygodnia na lekcjach matematyki przypominaliście sobie tabliczkę mnożenia, rozwiązywaliście karty pracy i zadania z tabliczką mnożenia.

Na przerwach pokonywaliście „Matematyczne spacery”, czyli w myślach rozwiązywaliście przykłady z plakatów porozwieszanych w szkole.

Nauczyciele matematyki wyłonili najlepszych z najlepszych z klas szóstych ze znajomości tabliczki mnożenia. Dziś to on będą egzaminować pozostałych uczniów. W skład Komisji Egzaminacyjnych wchodzą: (Zapraszamy na środek, przypinamy identyfikatory)

20140925_082337

– NIKOLA CHOMA

– MILENA LASKOWSKA

– JAGODA LINDER

– JULIANNA OSADA-JABŁOŃSKA

– GABRIELA MATŁA

– OLIWIA SZCZEPANOWSKA

– ALEKSANDER WILCZYŃSKI

– MIŁOSZ MATUSZAK-MICHALAK

– RADOSŁAW ZAKRZEWSKI

– LAURA SZPAK

– KATARZYNA PLUSKOTA

– NATHALIE VICTOR

20140925_101046

Kilka informacji jak będzie wyglądał egzamin:

– Odbędzie się on na I, II i III godzinie lekcyjnej w sala numer 5,

– Każda klasa zostanie zaproszona na egzamin przez egzaminatorów lub opiekunów,

– Nauczyciel pozostaje w klasie w oczekiwaniu na uczniów, którzy już zdali egzamin,

– 12 Egzaminatorów przeprowadza ustny egzamin z tabliczki mnożenia,

– Uczniowie losują losy znajdujące się w koszyku, każdy uczeń wybiera los (tylko jeden!), sam decyduje, którą wersję wybiera (łatwiejszą czy trudniejszą),

– Komisja Egzaminacyjna sprawdza poprawność udzielanych odpowiedzi,

– Uczeń, który zdał egzamin, otrzymuje LEGITYMACJĘ MT EXPERT i przybija z członkami Komisji Egzaminacyjnej piątkę lub żółwika.

WSZYSTKIM UCZNIOM ŻYCZYMY DZIŚ POWODZENIA PODCZAS EGZAMINU!!!

MAMY NADZIEJE, ŻE WSZYSCY WYTRENOWALI TABLICZKĘ MNOŻENIA I UZYSKAJĄ TYTUŁ MISTRZA TABLICZKI

Następnie nauczycielka matematyki poprosiła uczniów o głośną odpowiedź na kilka przykładów z tabliczki mnożenia

Na koniec apelu dyrektor szkoły wypowiedziała formułę:

Czwarty Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia uważam za otwarty!

20140925_082459

zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć