40 rocznica śmierci patrona szkoły Kardynała Bolesława Kominka.

IMG_1423

11 marca odbyła się uroczystość upamiętniająca 40 rocznicę śmierci patrona szkoły. W tym dniu obecnością swoją zaszczycili nas szczególni goście. Uczniowie klas IV-VI wystąpili w niezwykłym montażu teatralno-muzycznym pod kierunkiem nauczycieli: Katarzyny Łęczyckiej – Szylar, Adama Wilczyńskiego oraz Krzysztofa Krzyżańskiego.

Na naszą akademię zaproszenia przyjęli: Pan Antoni Kopeć – Burmistrz Miasta i Gminy Kąty Wrocławskie Pan Mieczysław Reps – Wiceburmistrz Miasta i Gminy Kąty Wrocławskie, Ksiądz Dziekan, nasz proboszcz  Ryszard Reputała, Ksiądz  Jan Jabłecki, Ksiądz Arkadiusz Chwastyk, Ksiądz Paweł Kuriata, Ksiądz Mariusz Leonik oraz Ojciec Jan – Maria Szewek, Ksiądz Jakub Łukowski redaktor Gościa Niedzielnego.

W uroczystości uczestniczyły także: Pani Helena Hanc –Przewodniczącą zarządu  Stowarzyszenia Pomocna Dłoń, Pani Grażyna Dudziec –  zastępca przewodniczącej zarządu  oraz  dyrektorzy szkół i przedszkoli Pani Alicja Nawrocka,  Siostra Anna Szkudlarek.

Szkołę odwiedził także Wicedyrektor Instytutu Pamięć  i  Przyszłość – Pan Wojciech Kucharski.

Wykorzystując podniosły charakter uroczystości i fakt obecności na niej tak wspaniałych gości, dyrektor szkoły Pani Lidia Reps, wręczyła na ręce Pani Heleny Hanc Przewodniczącej zarządu Stowarzyszenia Pomocna Dłoń statuetkę „ Przyjaciel szkoły”  dla wszystkich członków Stowarzyszenia , którzy zaangażowali
się w realizację projektu unijnego „Pobudzanie i rozwijanie aktywności dzieci oraz kultywowanie i promowanie tradycji ludowych poprzez naukę tańca ludowego i zakup strojów ludowych dla zespołu dziecięcego”. Koordynatorem projektu jest pani Beata Zielińska.

IMG_1417

Zdjęcia z akademii.