21 MARCA – RADOSNE POWITANIE WIOSNY

„Co to za pora roku?

Zielone wszystko wokół, kwiaty na łące kwitną,

choć czasem jeszcze zimno.

Ptaki wracają z dala, słonko mą twarz opala

i tylko narzekają, ci co alergię mają!”

Słowami piosenki „To wiosna” ( sł. i muz.: J. Jęczmionka), uczniowie klas I-III witali wiosnę, maszerując w kolorowym pochodzie ulicami naszego miasta.

Było głośno, wesoło i kolorowo. Uczniowie każdej z klas  przygotowali kolorowe nakrycia głowy, papierowe kwiaty, wielobarwne pompony,  a nawet sylwety owadów i wiosennych ptaków.

Tymi rekwizytami oraz radosnymi okrzykami,  które też były autorstwa uczniów, zapraszaliśmy przechodniów i kierowców do świętowania razem z nami pierwszego dnia kalendarzowej wiosny.

Wesoły pochód rozpoczął się pod szkołą od spotkania z wicedyrektorem szkoły panią Beatą Zielińską, która opowiedziała dzieciom o polskich tradycjach ludowych związanych z pożegnaniem zimy.  Przy wesołym śpiewie, uczniowie uformowali pochód, który ruszył w stronę Rynku i Ratusza.  Nad naszym bezpieczeństwem czuwał patrol Policji.

Do wiwatującego zgromadzenia dołączył Burmistrz Miasta i Gminy Kąty Wrocławskie pan Julian Żygadło wraz z Wiceburmistrzem panem Krzysztofem Wróblewskim  i pracownikami Ratusza. Przedstawiciele uczniów złożyli  na ręce pana Burmistrza życzenia z okazji pierwszego dnia wiosny i  zbliżających się Świąt Wielkanocnych,  przekazali kosz kwiatów oraz wiosenne malowidło, wykonane przez uczniów. W podziękowaniu wszystkie dzieci zostały poczęstowane cukierkami.

Uczniowie klasy II b odwiedzili również pracowników Banku Spółdzielczego, by i tam  rozbrzmiały wesołe piosenki i okrzyki. W podziękowaniu otrzymali gwizdki, które wyjątkowo przydały się  do oznajmiania wszystkim o nadejściu wiosny.

Po spotkaniu w Rynku, każda klasa udała się na poszukiwanie zwiastunów wiosny, korzystając z pomocy zmysłów i specjalnie opracowanej do tego karty pracy.

„Kiedy wiosna na dworze, jestem w świetnym humorze” – to jeden z marszowych okrzyków.

Tego wyśmienitego humoru życzymy wszystkim mieszkańcom Kątów Wrocławskich.

Pracownikom Urzędu Miasta i Gminy, zarządowi Banku Spółdzielczego oraz pracownikom Policji serdecznie dziękujemy za ciepłe przyjęcie i pomoc w zorganizowaniu wiosennego pochodu.

organizatorki:

Renata Palińska