Zawody Modeli Jachtów Żaglowych Klasy Raingutter Regatta

W dniu 14 czerwca 2024 roku w Szkole Podstawowej nr 1 im. Kardynała Bolesława Kominka w Kątach Wrocławskich zostały rozegrane Zawody Modeli Jachtów Żaglowych Klasy Raingutter Regatta (Regaty Rynnowe).
W rywalizacji sportowej brało udział 64 zawodników z następujących klas: 1a – (8 zawodników), 1b – (6 zawodników), 1c – (9 zawodników), 2a (10 zawodników), 2b – (9 zawodników), 2c – (9 zawodników), 3a – (5 zawodników), 3b – (1 zawodnik), 3c – (3 zawodnik), 4b – (2 zawodników), 8b – (2 zawodników).

Nad przebiegiem zawodów czuwała Komisja Sędziowska w składzie nauczycieli świetlicy szkolnej, która mierzyła czas każdemu zawodnikowi i udzielała wskazówek technicznych.

Zawodnicy startujący w tej klasie mieli za zadanie jak najszybciej pokonać modelem trasę regat po torze wodnym napędzając je wyłącznie strumieniem powietrza z ust.

W klasyfikacji indywidualnej:
w kategorii A – (klasy od I – IV i open):
I miejsce zajął Xavier Bień kl. 2a – czas 2’31”
II miejsce zajął Alex Sekuła kl. 2c – czas 2’35”
III miejsce zajął Antoni Szumielewicz kl. 2c – czas 2’42”

Wszystkim gratulujemy i dziękujemy oraz zapraszamy do udziału w kolejnych Regatach Rynnowych.

Ze sportowym pozdrowieniem organizatorzy

Zespół nauczycieli świetlicy