Wycieczka klasy 1c i 3a do straży pożarnej.

W dniu 11 października uczniowie klasy 1c i 3a udali się na wycieczkę do Jednostki Ratowniczo – Gaśniczej nr 6 w Kątach Wrocławskich. Celem wycieczki było poznanie pracy strażaków, kształtowanie świadomości znaczenia i charakteru pracy strażaków, zapoznanie się z wyposażeniem wozów oraz kształtowanie właściwych zasad zachowania w miejscach publicznych.

Dzięki życzliwości strażaków, dzieci mogły z bliska przyjrzeć się tak ciężkiej pracy, miały możliwość zobaczyć pojazdy ratownicze, sprzęt strażacki, ubiór strażaka wykorzystywany podczas akcji.

Uczniowie zapoznali się także z zadaniami realizowanymi przez straż pożarną, sposobami alarmowania oraz zachowania się w przypadku zagrożenia. Wielką atrakcją była możliwość udziału w sfingowanej akcji gaszenia pożaru, podczas której każdy uczeń mógł spróbować utrzymać wąż strażacki wypełniony wodą.

Dziękujemy wszystkim strażakom, a przede wszystkim Panu Marcinowi Staromłyńskiemu, strażakowi i tacie naszych dwóch uczniów za zorganizowanie tak ciekawego spotkania.

Magdalena Kościelna

Renata Palińska