Wycieczka do lasu klasy 3a.

W dniu 15 października uczniowie klasy 3a wraz z wychowawcą i opiekunami, wybrali się na edukacyjną wycieczkę po lesie w Mrozowie. Celem wycieczki było uwrażliwienie uczniów na piękno przyrody oraz konieczność jej poszanowania, uświadomienie roli, jaką w życiu człowieka i zwierząt odgrywa las.

Wędrówkę po lesie uczniowie rozpoczęli od spotkania z leśnikiem Panią Agatą, która w ciekawy sposób opowiedziała o pracy leśnika, o szkodnikach drzew i sposobach ich zwalczania, o zwierzętach występujących w lasach i ich dokarmianiu podczas zimy, a także o zmianach jakie zachodzą w lesie jesienią.

W trakcie wycieczki uczniowie zaobserwowali dary jesieni, a przede wszystkim różne gatunki grzybów, których o tej porze było w lesie bardzo dużo.

Po długim spacerze  uczniowie zmęczeni, ale bardzo zadowoleni zatrzymali się pod wiatą edukacyjną w Szkółce Leśnej Mrozów, gdzie przy wspólnej zabawie i kiełbaskach z grilla zakończyli swoją podróż po lesie.

Magdalena Kościelna